Başkan

BAŞKANIN MESAJI

Değerli Hemşerilerim;

      Federasyonumuzun 4.ncü Olağan Genel Kurul toplantısını yaptık. Şahsıma göstermiş olduğunuz teveccühle tekrar Genel Başkanlığa seçilmiş bulunmaktayım. Tüm Dernek Başkanlarıma ve Delegelere şükranlarımı sunuyorum. Benimle birlikte seçilen Yeni Yönetim Kurulu Üyelerimize de yeni görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum.

          Saygı Değer Hemşerilerim,

  Bizler 2008 yılında İstanbul’daki tüm dernekleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla Federasyonumuzu kurduk. Aşık Veysel’in dediği gibi Biz Buralara “UZUN İNCE BİR YOLDAN”  GEÇEREK, ZORLUKLARLA MÜCADELE EDEREK GELDİK.

       Çok büyük çabalar ve gayretler çok şükür  meyvesini verdi. Bugün itibari ile Federasyonumuz İstanbul’daki en etkili, en kurumsallaşmış, en kuşatıcı ve hemşerileri tarafından en çok sahiplenilen bir sivil toplum örgütü haline gelmiştir.

      Federasyonumuz bugün itibari ile 33 ilçe ve köy derneği ile 19 Mayıs Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını bünyesinde barındırmaktadır. Federasyonumuz tam bir üst birlik ve çatı olma hüviyetini kazanmıştır.

 Samsunlular, federasyon sayesinde tarihindeki en örgütlü yapıya ve kuruma kavuşmuştur. Federasyon bu güne kadar Samsun’lular tarafından oluşturulmuş en makbul ve herkesin birlikte hareket etmeyi arzuladığı bir kurum mahiyetindedir.

     Federasyonumuzun kuruluşu olan 2008 den beri milletvekillerimizle, bürokratlarımızla ve siz değerli hemşerilerimizle sürekli iç içeyiz, istişare hâlindeyiz. Hemşerilerimize hizmeti bir vazife bilerek burada bulunduğumuzun da  bilincindeyiz.

      Samsun’un geniş gönül dergâhında herkese yetecek kadar yer var, muhabbet var, dostluk var, kardeşlik var. Bizler bu anlayışı sözle değil tavırlarımızla da bugüne kadar gösterdik ve ispatladık.

      Kurulduğumuz günden bu güne sahip olduğumuz çizgimizden hiçbir zaman taviz vermedik. Samimi tavrımızı daima muhafaza ettik. Asla hemşerilerimizin değerlerine muhalif  tavır, duruş ve söylem içinde bulunmadık. İnsanımızın kafasını aşağıya eğdirecek hiçbir hal ve harekette bulunmadık. Dik durduk ama diklenmedik.

      Her zaman insanımızı önceledik. Onlardan gelen talepleri elimizden geldiğince karşılamaya çalıştık. İnsanımızın sesi olmaya, onların dertleri ile dertlenmeye çalıştık.

         Birçok faaliyetlerimizle İstanbul’daki insanımıza dokunuyoruz, onlarla iç içe oluyoruz, onların dertleri ile dertleniyoruz. Onlara tepeden bakan bir yaklaşım içerisinde asla olmadık. Bundan sonrada onlarla bir olacağız ve onlarla yolumuza devam edeceğiz. Bizler, tüm hemşerilerimizi kucaklıyoruz. Çünkü onlar bizim insanımız, bizim parçamızdır . Hiç kimseye küskün ve dargın olmamız mümkün değildir. Konumumuz ve yerimiz itibariyle buna kesinlikle hakkımızın olmadığını da biliyoruz. Allah’ın izniyle yolumuza  devam ediyoruz.

       Bizler bugüne kadar olduğu gibi arkamızda sizlerin desteğini hissettikçe daha başarılı işler yapacağız inşallah. Daha ileri gideceğiz. Geleceğe daha güvenle yürüyeceğiz.

     Gelecek Samsun ve Samsunlu için inşallah daha iyi şeyler getirecektir. Ben Allah’tan böyle olmasını temenni ediyorum.

      Allaha Emanet Olunuz. Allah Yar ve Yardımcınız olsun.

SAMDEF Genel Başkanı

Metin Şenel